165
165

התפתחות מוטורית

התפתחותו של התינוק (ושל ילדים בכלל) היא רצף של שלבים, שכל אחד מהם הוא הבסיס לבא אחריו. רובם המכריע של התינוקות מתפתח בהתאם לנורמות ידועות, אך אצל חלק מהם מתגלות בעיות המעכבות את התפתחותם שכאמור. תוצאות עיכובים אלה עלולות לבוא לידי ביטוי אף שנים לאחר מכן בשנות הגן ובית הספר. איתור מוקדם, ככל האפשר, של העיכובים הללו מאפשר לנו לפעול מיד לתיקונם. 
עיכוב או קושי בשלב אחד עשוי לגרום לעיכוב ו/או קושי בשבלים הבאים. הליווי ההתפתחותי מאפשר לי לאתר את מקור הקושי ולסייע לתינוקות להתגבר על הקושי וללמוד דרכים יעילות כיצד להתקדם הלאה בהתפתחות שלהם, בצורה קלה ויעילה יותר.


כתבו לי ואחזור אליכם

התרגילים והתובנות המובאים באתר זה מתייחסים לתינוקות עם התפתחות תקינה, והם מובאים באופן כללי לגמרי. מטרתי היא דרך אתר זה להנגיש לכם, ההורים, את הידע שלי בהתפתחות תינוקות ופעוטות ולהעניק לכם כלים לסייע לילדכם להתפתח ביעילות ובנעימות.
אין הכוונה, במאמרים והכתבות המופיעים באתר, להציע פיתרונות לתינוק ספציפי זה או אחר.
 
בכל חשד לבעיה יש לפנות לבירור- האם אכן היא קיימת, מה טיבה ומה מקורה, וכמובן לטפל בצורה העונה באופן הטוב ביותר לממצאים שיתקבלו.
 
 
כדאי לדעת
טיפול בבעיות התפתחותיות יכול להיעשות בכל שלב ובכל גיל, ומבחינה זו זוהי בשורה מעודדת עבור מי שאצל ילדו התגלו קשיים או עיכובים בשלב מאוחר. עם זאת, חשוב לזכור שבעוד שבינקות הטיפול בקשיים ועיכובים הוא פשוט ומהיר, בגילאים מאוחרים יותר הוא ממושך ומסובך, כי אז יש להתמודד גם עם תוצאותיהם. לכן- זמן אמת הוא הזמן הנכון! והפתגם "אל תדחה למחר את מה שאפשר לעשות היום" נכון מאי פעם.