165
165

התפתחות הקשר והתקשורת

 כל ילד וילדה הם אינדבידואלים ולכל אחד ואחת קצב התפתחות שונה. בתוך הקצב הפרטי של כל ילד וילדה, חשוב לשים לב לקשיים ועיכובים התפתחותיים.
הורים רבים לילדים עם אוטיזם מספרים שכבר בשנת החיים הראשונה הם שמו לב שמשהו בהתפתחות של ילדם אינו כשורה. הוא יוצר מעט קשר עין, הוא מעדיף לשחק לבד עם צעצועים, הוא שקט מאוד ועוד.
לפי נתונים שמפרסם משרד הבריאות, 10% מכלל הילדים מציגים איחור משמעותי בתהליכי ההתפתחות השונים.
איתור מוקדם של קשיים ועיכובים התפתחותיים אצל ילדים, יכול לשנות את מסלול חייהם.
במידה וקיים אצלכם חשד כלשהו כי משהו בהתפתחות הקשר והתקשורת של ילדכם אינו כשורה, צרו קשר.
יחד נצעד יד ביד לעבר עתיד טוב יותר לילדכם ולכם.

כתבו לי ואחזור אליכם

התרגילים והתובנות המובאים באתר זה מתייחסים לתינוקות עם התפתחות תקינה, והם מובאים באופן כללי לגמרי. מטרתי היא דרך אתר זה להנגיש לכם, ההורים, את הידע שלי בהתפתחות תינוקות ופעוטות ולהעניק לכם כלים לסייע לילדכם להתפתח ביעילות ובנעימות.
אין הכוונה, במאמרים והכתבות המופיעים באתר, להציע פיתרונות לתינוק ספציפי זה או אחר.
 
בכל חשד לבעיה יש לפנות לבירור- האם אכן היא קיימת, מה טיבה ומה מקורה, וכמובן לטפל בצורה העונה באופן הטוב ביותר לממצאים שיתקבלו.
 
 
כדאי לדעת
טיפול בבעיות התפתחותיות יכול להיעשות בכל שלב ובכל גיל, ומבחינה זו זוהי בשורה מעודדת עבור מי שאצל ילדו התגלו קשיים או עיכובים בשלב מאוחר. עם זאת, חשוב לזכור שבעוד שבינקות הטיפול בקשיים ועיכובים הוא פשוט ומהיר, בגילאים מאוחרים יותר הוא ממושך ומסובך, כי אז יש להתמודד גם עם תוצאותיהם. לכן- זמן אמת הוא הזמן הנכון! והפתגם "אל תדחה למחר את מה שאפשר לעשות היום" נכון מאי פעם.