165

שירותים

התפתחות הקשר והתקשורת
התפתחות הקשר והתקשורת
כיום ידוע כי ניתן לאתר סימנים מחשידים להפרעה בתקשורת, כבר בשנת החיים הראשונה. איתור מוקדם והתערבות בזמן אמת, יכולים לשנות את מסלול חייו של ילד.
קריאה נוספת

התפתחות מוטורית
התפתחות מוטורית
שלוש השנים הראשונות בחיינו הן השנים החשובות ביותר להתפתחות. בשנים אלה נבנה הבסיס שלנו עליו נבנית האישיות שלנו על שלל מרכיביה. לכן חשוב להבטיח כי הבסיס יהיה חזק ככל האפשר.
קריאה נוספת

תצפיות בגנים והדרכות צוות
תצפיות בגנים והדרכות צוות
השעות הרבות בגן הילדים יכולות להיות נעימות ומהנות עבור חלק מהילדים ועבור חלק אחר מהילדים, שעות אלה יכולות להיות קשות ומתסכלות. איך הופכים את השהות בגן לנעימה ומועילה עבור כולם?
קריאה נוספת

הרצאות
הרצאות
אם יש לי ידע למה לא לחלוק אותו? הכנתי במיוחד עבורכם הרצאות מעניינות ופרקטיות בהן תקבלו כלים שיסייעו להתפתחות ילדכם.
קריאה נוספת
כתבו לי ואחזור אליכם

התרגילים והתובנות המובאים באתר זה מתייחסים לתינוקות עם התפתחות תקינה, והם מובאים באופן כללי לגמרי. מטרתי היא דרך אתר זה להנגיש לכם, ההורים, את הידע שלי בהתפתחות תינוקות ופעוטות ולהעניק לכם כלים לסייע לילדכם להתפתח ביעילות ובנעימות.
אין הכוונה, במאמרים והכתבות המופיעים באתר, להציע פיתרונות לתינוק ספציפי זה או אחר.
 
בכל חשד לבעיה יש לפנות לבירור- האם אכן היא קיימת, מה טיבה ומה מקורה, וכמובן לטפל בצורה העונה באופן הטוב ביותר לממצאים שיתקבלו.
 
 
כדאי לדעת
טיפול בבעיות התפתחותיות יכול להיעשות בכל שלב ובכל גיל, ומבחינה זו זוהי בשורה מעודדת עבור מי שאצל ילדו התגלו קשיים או עיכובים בשלב מאוחר. עם זאת, חשוב לזכור שבעוד שבינקות הטיפול בקשיים ועיכובים הוא פשוט ומהיר, בגילאים מאוחרים יותר הוא ממושך ומסובך, כי אז יש להתמודד גם עם תוצאותיהם. לכן- זמן אמת הוא הזמן הנכון! והפתגם "אל תדחה למחר את מה שאפשר לעשות היום" נכון מאי פעם.