165
165

גם אתם מרגישים לבד מול המערכת?

 השבוע ביקשה ממני אמא של ילד המטופל אצלי, להתלוות אליהם לביקור אצל המרפאה בעיסוק, במכון להתפתחות הילד.אחרי כל כך הרבה פעמים בהן אותה אמא שיתפה אותי בתחושות הקשות שיש לה בביקורים שם, החלטתי שזה יהיה נכון שאגיע לפגישה אחת ואנסה לברר מה בדיוק קורה בחדר הטיפולים.

כשנכנסו לחדר של המרפאה בעיסוק, יכולתי תוך דקות בודדות להזדהות עם התחושות הקשות של האמא וגם של הילד.
 
בחדר ישבו שתי נשות מקצוע, אחת עובדת עם הילד ואחת יושבת בצד וכותבת. בין לבין הן  זורקות הערות מקצועיות מעל הראש של הילד והאמא.

האמא, שהבחינה לפי נימת הדברים כי מה שהן אומרות לא נשמע כמו מחמאה, ביקשה לקבל הסבר לדברים. ההסבר היה דל מאוד, כזה שאי אפשר באמת להבין ממנו על מה הן מדברות.

אני לעומת זאת, שהבנתי בדיוק מה הן אומרות, לא יכולתי שלא להרגיש כעס על הצורה בה הדברים נעשים.
לזרוק הערות מעל הראש של הילד והאמא, זו התנהגות לא מקצועית ולא מכבדת. את הדיונים עושים רק לאחר שהילד עוזב את החדר!
 
אני שמחה שהצטרפתי למפגש הזה. אני שמחה שיכולתי להיות משענת עבור הילד והאמא, אני גם בהחלט שמחה שהצוות של המכון להתפתחות הילד פתח את שעריו עבורי.
אם אתם אנשי מקצוע אשר קוראים את דבריי, אנשי מקצוע העוסקים באבחון ילדים אני רוצה לבקש שתזכרו שמאחורי כל ילד יש הבנה ולכל ילד יש הורים - אנא, היו רגישים כלפיהם.
 
ולכם ההורים, אני רוצה לומר שמותר לכם לבקש הסברים ולשאול את כל השאלות הנוגעות לטיפול בילד שלכם. זו זכותכם.
זכותכם וחובתכם עבור הילד שלכם, להתעקש במידה ואתם מרגישים שלא רואים נכון את הילד שלכם ואת היכולות שלו, אך לזכור שלצורך התאמת הטיפול הטוב ביותר עבור הילד שלכם, עליכם להיות אובייקטיבים לגבי יכולותיו של הילד.
 


כתבו לי ואחזור אליכם

התרגילים והתובנות המובאים באתר זה מתייחסים לתינוקות עם התפתחות תקינה, והם מובאים באופן כללי לגמרי. מטרתי היא דרך אתר זה להנגיש לכם, ההורים, את הידע שלי בהתפתחות תינוקות ופעוטות ולהעניק לכם כלים לסייע לילדכם להתפתח ביעילות ובנעימות.
אין הכוונה, במאמרים והכתבות המופיעים באתר, להציע פיתרונות לתינוק ספציפי זה או אחר.
 
בכל חשד לבעיה יש לפנות לבירור- האם אכן היא קיימת, מה טיבה ומה מקורה, וכמובן לטפל בצורה העונה באופן הטוב ביותר לממצאים שיתקבלו.
 
 
כדאי לדעת
טיפול בבעיות התפתחותיות יכול להיעשות בכל שלב ובכל גיל, ומבחינה זו זוהי בשורה מעודדת עבור מי שאצל ילדו התגלו קשיים או עיכובים בשלב מאוחר. עם זאת, חשוב לזכור שבעוד שבינקות הטיפול בקשיים ועיכובים הוא פשוט ומהיר, בגילאים מאוחרים יותר הוא ממושך ומסובך, כי אז יש להתמודד גם עם תוצאותיהם. לכן- זמן אמת הוא הזמן הנכון! והפתגם "אל תדחה למחר את מה שאפשר לעשות היום" נכון מאי פעם.